Asfalt SilindiriAnasayfa

Asfalt Silindiri

Asfalt Silindiri

Asfalt silindiri, yol silindiri olarak da bilinen ve kalite odaklı bir çözüm sunmak adına üretilen alternatiflerden bir tanesidir. Asfaltın yere daha sağlam bir şekilde yapışması ve daha kaliteli sonuçların elde edilmesi adına asfalt silindire ihtiyaç duyulmaktadır. AG Asfalt olarak asfalt uygulamaları ile alakalı olarak ihtiyaçlara cevap verirken kaliteden yana da taviz vermiyoruz.

Yol silindirleri türlerine ve büyüklüklerine göre farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Özellikle de yol çalışmalarında sık sık karşılaşabileceğiniz asfalt silindir insan yaşamında yenilikçi bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Asfalt makinesi ile yere serilen asfalt karışımının silindir sayesinde sıkıştırılması neticesinde avantajlı sonuçlar elde edilmektedir. Bu noktada önemli olan doğru bir silindir seçmek olacaktır.

Asfalt Silindiri Alternatifleri Nelerdir?

Yol silindiri, kullanım alanı ve amacına göre farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Burada amaç sıkıştırma kapasitesini en ideal seviyelere taşımaktır. Peki, bu çözüm ile birlikte ne tür sonuçlar ortaya çıkar? Aşağıda asfalt silindir seçeneklerine daha yakından göz atmanız adına bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Lastik Tekerlekli Silindirler

Ön ve arka kısmında bulunan lastik tekerlekler sayesinde sıkıştırma işlemi gerçekleşmektedir. Daha az yoğunlukta kullanılan bu silindirlerin genellikle küçük işlemler için tercih edildiği bilinmektedir. Daha büyük kapsamlı projelerde vibrasyonlu seçenekler ön plana çıkar.

Kombine Silindirler

Kombine sıkıştırıcılar hem lastik hem de silindir kullanılan seçeneklerdir. İki farklı sistemi bir arada sunması sayesinde daha kaliteli sonuçlar ortaya çıkar. Siz de bu konuda en ideal alternatiflerden faydalanmak adına kusursuzluğu yakalayabilirsiniz.

Vibrasyonlu Silindirler

Vibrasyonlu silindirler 10 ton ağırlığında olan ve çeşitli titreme hareketleri ile asfaltı sıkıştıran seçeneklerdir. Titreme hareketinin yarattığı avantajlı seçenekler sayesinde daha kaliteli sonuçlar elde etmek mümkündür. Büyük projelerde kullanılan silindirler arasındadır.

Osilasyonlu Silindirler

Ayrıca asfalt silindiri dendiğinde akla gelen en ideal alternatiflerden bir tanesi de osilasyonlu sıkıştırıcılar olmaktadır. Her şeyden önce her türlü zeminde uygulamayı kolaylaştıran ve bu özelliği sayesinde harika sonuçlara olanak sağlayan alternatiflerdir. Siz de osilasyonlu asfalt silindir kullanarak projenizde ideal sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kalite ve yüksek standartlar AG Asfalt sayesinde sizlerle buluşmayı bekliyor.