Asfalt Nasıl KorunurAnasayfa

Asfalt Nasıl Korunur

Asfalt Nasıl Korunur

Asfalt nasıl korunur sorusu söz konusu malzemelerin en iyi şekilde korunmasını isteyen bireylerin merak ettiği bir konudur.

Kış bitip bahar yaklaştıkça günler daha güneşli, geceler daha sıcak olacak. Her geçen gün güneş sertleşiyor ve otopark gibi zemin yüzeylerini etkiliyor. Güneşin zararlı UVA ve UVB ışınları cildinize olduğu gibi park malzemelerine özellikle asfalta zarar verir. Asfalt, otoparklar için mükemmel bir malzemedir; ancak uygun bakım ve özen gösterilmekte, sert güneş ışığına dayanmamaktadır. Güneşe maruz kalma, aşırı kullanım, düzensiz kurulum veya tüm bu faktörlerin bir araya gelmesi nedeniyle çatlamaya ve parçalanmaya başlayabilmekte. Ancak asfalt park yerlerini korumanın en iyi yolu, her iki yılda bir yeni bir conta uygulamaktır. Otoparkların ve diğer asfalt yüzeylerin kaplanması, üstyapı şirketlerinin talep aldığı yaygın asfalt hizmetlerinden biridir.

Kömür Katranı Emülsiyonu

Kömür katranı emülsiyonu, asfalt yüzeylerin sızdırmaz kaplanması için bir numaralı tercihtir. En dayanıklı kaplama seçeneğidir ve güneşin UV ışınlarına ve suya karşı en fazla korumayı sağlar. Kömür katranı emülsiyonunun en büyük dezavantajlarından biri rengidir. Ayrıca asfalt kadar koyu siyah değil, doğal olarak gri bir renge sahiptir. Bu nedenle, asfalt partinizi kömür katranı emülsiyonu ile kaplarsanız, doğal siyah rengin yerini gri renk alacaktır. Ve bu emülsiyon aşınacağı için arkada pürüzlü görünümlü bir asfalt yüzey bırakacaktır.

Mikro Yüzey Kaplama

Asfalt nasıl korunur? Mikro yüzey kaplama, kaplamanın ömrünü uzatan koruyucu bir kaplamadır. Çekiş için ince kırma taşla harmanlanmakta ince; sert bir asfalt emülsiyonu tabakasıdır. İşlem, çekici bir yüzey oluşturmanın yanı sıra park yerinizin verimliliğini artırmak için polimerler ve artık içeriğin yanı sıra daha kaliteli agrega kullanır.

Akrilik Polimer Mastik

Ayrıca asfalt kaplama için akrilik kullanmak en pahalı seçimdir. Dayanıklıdır, UV ışınlarına dayanıklıdır, hava koşullarına dayanıklıdır ve çevre dostu olarak sınıflandırılmakta. Farklı renklerde mevcuttur, bu da onu özelleştirilen otoparklar için popüler bir seçim haline getirir.

Her şeyden önce kaplamayı kendi başınıza kapatmak cazip gelse de; kaplama kaplaması pahalı ekipman, ürünler ve görevde ustalaşma deneyimi gerektirir. Profesyonel asfalt hizmetlerini tercih etmek daha iyidir.