Asfalt Geri Dönüşüm Nedir?Anasayfa

Asfalt Geri Dönüşüm Nedir?

Asfalt Geri Dönüşüm Nedir?

Asfalt geri dönüşüm nedir? Yeni ve kullanılan ürünler oluşturmak için kullanılan asfalt malzemelerinin geri kazanılması ve yeniden işlenmesi işlemidir.  Geri dönüştürülmüş asfalt ürünlerinin (GKA) kullanımı giderek yaygınlaşmıştır.  Geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımındaki artış şüphesiz vergi mükelleflerinin ve esnafın bu süreçten elde edebileceği muazzam faydalardan kaynaklanmaktadır.

Ankara asfalt firmaları ve agrega içeren malzemeler, yeniden yapılanma, yüzey yenileme veya gömülü yardımcı programlara erişim için asfalt kaplamalar kaldırıldığında üretilmekte. Düzgün bir şekilde ezildiğinde ve elendiğinde, GKA asfalt çimentosu ile kaplanan yüksek kaliteli, iyi dereceli agregalardan oluşmakta.

Esasen, asfalt geri dönüşümü, sokaklar, araba yolları, zona, kaldırım taşları ve çok daha fazlası; gibi yeni asfalt ürünleri oluşturmak; için önceden var olan asfalt malzemelerini kullanan ucuz ve çevre dostu bir işlemdir. Geri dönüştürülmüş asfalt ürünlerinin kullanımının birçok avantajı vardır. Bu nedenle kamu kurumları ve özel müteahhitler bu süreci yaygın olarak benimsemiştir.

Asfalt Geri Dönüşümün Faydaları

Asfalt Geri Dönüşüm Nedir? Asfaltın geri dönüşümün sağladığı faydaları genel olarak aşağıdaki gibidir.

Para tasarrufu sağlar

Geri dönüştürülmüş asfalt kullanmak, yeni veya bakir asfalt malzemelerine daha az para harcanacağı anlamına gelir.

Çevre için daha iyidir

Geri dönüştürülmüş asfalt ürünlerinin (GKA) kullanımının arttırılması; sera gazı emisyonlarının önemli ölçüde azaltılmasında kilit rol oynamaktadır. GKA kullanımı asfalt oluşturma sürecinde yeni yağ ihtiyacını azaltır. Geri dönüşen asfalt% 100 geri dönüşen ve yenilenen olduğu için inanılmaz derecede uzun ömürlü olmakta.

Depolama alanlarındaki diğer atıkları azaltır

 Kaldırım ve diğer GKA, cam, kauçuk, çelik ve çimento dahil olmak; üzere geri dönüştürülmüş malzemelerin bir karışımından oluşur. Ortaya çıkan konglomera, asfaltın yanı sıra çöplüklerde biyolojik olarak parçalanamayan diğer malzemelerin varlığını da azaltır.

Diğer doğal kaynakları korur

Kaldırım oluşturmak için diğer sınırlı doğal malzemeler asfalt karışımlarına dahil edilmekte. GKA kullanılan, yenilenemeyen taş, kum ve çakıl gibi doğal kaynaklar korunmakta.

Geri dönüştürülmüş asfalt malzemelerinin dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü artar

Yeni asfalt geri dönüştürülmüş malzemelerle karıştığında, daha kalın ve daha dayanıklı bir ürün oluşturur. Geri dönüştürülmüş asfalt kaplama, herhangi bir çatlama olasılığını azaltan geliştirilen sertliğe sahiptir. Bu, gelecekte asfaltta daha az onarım ve bakım yapılması anlamına gelir.