Asfalt Dökme MaliyetiAnasayfa

Asfalt Dökme Maliyeti

Asfalt Dökme Maliyeti

Asfalt dökme maliyeti çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle söz konusu maliyetler ile ilgili net bir şekilde bilgi verebilinmesi mümkün değildir. Siz de asfalt dökme ile ilgili detayları merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek

Asfalt Yapım Aşamaları

Adım 1: Yıkım ve Kaldırma

Ayrıca asfalt döşeme işleminde ilk adım, asfalt, beton veya finişer olsun, mevcut yüzeyin kaldırılmasıdır.  Yıkım ve söküm, küçük bobcat ve forkliftler ve gerektiğinde ön yükleyiciler ve büyük damperli kamyonlar dahil olmak üzere ağır makineler kullanılarak tamamlanır.

2. Adım: Tesviye ve Eğim

Temiz bir sayfa ile teknoloji asfalt uzmanlarının yüzeyi uygun su tahliyesi için hazırlamasına yardımcı olur. Firmamızın ekibi, lazer kılavuzlu geçişler ve otomatik motorlu greyderler kullanarak, suyun uygun şekilde akmasını sağlamak için asfaltlanan yüzeyi derecelendirir. Asfaltınız için uygun su tahliyesi hayati önem taşır çünkü su, çukurlar, çatlaklar ve kabarma dahil olmak üzere önemli bir hasar nedenidir.

Adım 3: Alt Tabanı Hazırlayın

Yeni asfalt yüzeyinizin en önemli kısmının aslında alt temel olduğunu asla tahmin edemezsiniz. Alt taban, yeni kaldırımı desteklemek için sabit bir yüzey sağlar. Alt taban, donma ve çözülme nedeniyle kış hasarını azaltmaya yardımcı olan bir don bariyeridir.

Yükleme, taban kalınlığı boyunca, temel stabilite ve sıkıştırma olan temel adım. Ancak alt temel uygun şekilde sıkıştırılmazsa, üstteki ancak asfalt yüzey yıllarca dayanıklılık sağlamayacaktır.

Adım 4: Prova Rulosu, Alttan Kesme ve Alt Taban Onarımı

Ancak alt temel tamamen derecelendirilip sıkıştırıldıktan sonra, alttaki yüzeyin güçlü ve yeni asfaltı desteklemeye hazır olmasını sağlamak için prova rulosu adı verilen ekstra bir adımı tamamlar. Çakıl, kamyonun ağırlığı altında bir inçten fazla esnerse, bu, tabanın doğru şekilde desteklenmediği anlamına gelir.

Asfalt Dökme Maliyeti Nasıl Belirlenir?

Ayrıca Ankara asfalt dökme maliyetini belirleyen çeşitli unsurlar vardır. Bu unsurlar işletmeler tarafından farklılık göstermektedir. Siz de asfalt dökme hizmeti ve maliyetleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede en doğru bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.