Asfalt Boyası Nasıl İnceltilir?Anasayfa

Asfalt Boyası Nasıl İnceltilir?

Asfalt Boyası Nasıl İnceltilir?

Asfalt boyası nasıl inceltilir diye soruyor ve asfalt boyasını inceltmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Asfalt boyası nasıl inceltilir ile ilgili tüm detayları sizler için derledik. Şimdi gelin asfalt boyası nasıl inceltilmekte sorusuna net bir şekilde cevap verelim.

Asfalt Boyasını İnceltmenin Yolları

Bitümlü boyalar daha çok çatı boyası olarak kullanılmakla birlikte diğer alanlarda da kullanılmakta. Bu tür vernikler genellikle bitümlü çatı kaplamayı onarmak veya küçük bir hasarı varsa onu eski haline getirmek için kullanılmakta.

Bir kaplama olarak, bitümlü boya diğer bileşenleri neme karşı çok etkili bir şekilde koruyabilmektedir. Bitümlü kaplamaların ancak üreticinin talep etmesi durumunda inceltilebileceğini unutmamak önemlidir !

Ürünlerin kıvamı, optimum şekilde işlenebilmeleri için ayarlanır. Çatı boyalarının işlenebilmekte olması için genellikle ısıtılması gerekmez.

Asfalt Boyasını İnceltme ile İlgili Detaylar

Her ürün için kesin üretici ve işleme talimatları vardır. Bu talimatlara kesinlikle uyulmalıdır. Aksi takdirde kaplamanın etkisi verilemez. Bazı durumlarda, oldukça emici alt tabakalara atıfta bulunmakta. Kural olarak, yüzey çok emici ise çok az inceltilebilmektedir. Üretici, her ürün için maksimum seyreltmeyi (genellikle sadece %5 aralığında) ve seyreltme için kullanılması gereken ürünleri belirtir. Üretici tarafından belirtilenler dışındaki ürünler inceltme için kullanılmamalıdır!

Tinerler esas olarak astarlar için kullanılmaktadır. Gerçek boyama işleminde, bitümlü boya genellikle inceltilmemekte ve seyreltilmemektedir. Bitümün sunduğu tam koruyucu etkiyi gerçekten elde etmenin tek yolu budur. Hem çatı boyaları hem de bitüm esaslı yalıtım boyaları genellikle fırça ile boyanmakta veya püskürtülmektedir.

Daima tamamen temiz, kuru ve çatlaksız yüzeylerde boyayın. Çatlaklar varsa, bunları boyamadan önce özel bir bitüm dolgusu ile tamamen kapatmalısınız. Sadece dolgu tamamen kuruduğunda boyanabilmektedir. Bitümlü kaplamanın sıkılığına ancak alt tabaka gereksinimleri karşılıyorsa ve alt tabakanın yapısına bağlı olarak bir astar uygulanmışsa gerçekten güvenebilirsiniz.

En Kaliteli Asfalt İşleri

Her şeyden önce firmamız uzun süredir müşterilerine kaliteli ve profesyonel hizmetler veren bir firmadır. Bu noktada sizlere de eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Siz de bu konuda detaylı ve profesyonel bir şekilde hizmet almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.