Asfalt Bitüm FiyatıAnasayfa

Asfalt Bitüm Fiyatı

Asfalt Bitüm Fiyatı

Asfalt bitüm fiyatı, firmadan firmaya göre değişkenlik gösteren fiyatlardır. Bu nedenle söz konusu fiyatlar ile ilgili net bir şekilde bilgi verebilmek pek mümkün değildir.  Asfalt bitümler ziftin petrol türevi ürünlerdir. Görünümü viskoz ve karanlıktır ve asfalt bitümlerini yol yüzeylerinde kullanıma çok uygun malzemeler yapan iki temel özelliğe sahiptir. Bu iki özellik şunlardır:

Binder: Farklı malzemelerin bir takım içerisinde birleştirilmesini sağlar.

Termoplastik: Isı ile yumuşar ve soğuyunca sertleşir.

Doğal bitümler olmasına rağmen; yol yüzeylerinin yapımında ve bakımında kullanılanlar; benzin, kerosen veya bitüm gibi farklı yan ürünlerin; elde edildiği farklı fiziksel-kimyasal işlemlere tabi tutulan petrolden elde edilmekte. Petrol yan ürünlerini elde etmek için en yaygın teknikler arasında damıtma, oksidasyon ve parçalama vardır.

Asfalt Bitüm Çeşitleri

Asfalt Bitüm Fiyatı Penetrasyon testi asfalt bitümlerini en iyi karakterize eden testtir. Bu test, 25ºC sıcaklıktaki bir bitüm numunesine darası alınan; ve kalibre edilen bir iğnenin sokulmasını ve söz konusu iğnenin nüfuz ettiği derinliğin ölçülmesini içermekte.

Yumuşak olarak sınıflandırılan asfalt bitümleri, sıcak alanlarda uygun değildir, ancak sertleşmedikleri için soğuk alanlarda çok iyidir. Öte yandan, sert olarak sınıflandırılan bitümler, yüksek sıcaklıklarda daha tutarlıdır; ancak soğuk alanlarda düşük bir performansa sahip olmakta.

Bağlayıcı olarak doğrudan kullanımının dışında, bitüm, yol yapımında kullanılan diğer ürünleri elde etmek için işlenebilmekte. Bu, bitüm emülsiyonları, modifiye bitümler ve sentetik bitümler için geçerlidir. Bir emülsiyon, bir sıvının mikroskobik damlalar (süreksiz faz) şeklinde bir başka (sürekli faz) içinde dağılmasından oluşur. Bitümlü emülsiyonlar söz konusu olduğunda, bitüm parçacıklarının (ve nihayetinde bir polimerin) bir su ve bir emülsiyonlaştırıcı madde çözeltisi içinde dağılması meydana gelir.

Profesyonel Asfalt Bitüm Ürünler

Günümüzde pek çok asfalt firması tarafından bu alanda kaliteli ve güvenilir hizmetler sunulmaktadır. Bu noktada siz de eksiksiz ve kusursuz bir hizmet almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız sizin için sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetler ile dikkat çekmektedir. Her şeyden önce siz de bizimle iletişime geçerek bu hizmetler ile ilgili güvenilir ve detaylı bir şekilde bilgi ve hizmet alabilirsiniz.