Asfalt Birim Hacim AğırlığıAnasayfa

Asfalt Birim Hacim Ağırlığı

Asfalt Birim Hacim Ağırlığı

Asfalt birim hacim ağırlığı, söz konusu ürün ile ilgilenen bireylerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda asfalt birim hacim ağırlığı ile ilgili detayları ve asfalt ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik. Şimdi, asfalt ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Bitüm olarak da adlandırılan asfalt, hemen hemen tamamı doğal olan çeşitli bileşenlerden meydana gelen bir mineraldir. Kıvamlı, yapışkan ve kurşun renkli bir madde olan; Ziftin kum veya çakıl ile karıştırılmasıyla elde edilmekte. Nihai görünümü, suda çözünmez olmasının yanı sıra katı ve kırılgandır.

Asfalt, diğer şeylerin yanı sıra kaldırımların ve yolların hasarını ve bozulmasını gidermek için kullanıldığından, günümüz için temel bir unsurdur. Bu sayede hem kazaların önüne geçilmekte hem de sokakların görünümü iyileştirilmekte olur. Bu nedenle asfalt, kara yollarının döşenebilmesi ve şekillendirilebilmesi için gerekli bir unsurdur. Ayrıca duvarları ve çatıları kaplamak ve inşaat için kullanılmakta.

Asfalt Birim Hacim Ağırlığı Fazla Mıdır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi asfalttaki bileşenlerinden biri katrandır. Bu nokta ağırlığı oluşturan önemli bir unsurda katrandır. Yağın içerdiği en ağır maddelerden biridir. Antik çağda doğal ve kaba olarak kullanılan, daha sonra petrolden üretilen doğal asfalt olmuştur. Ancak günümüzde kullanılan hemen hemen her şey yapaydır. Petrolden elde edilir. Çünkü bu şekilde elde edilmesi daha ucuzdur.

Doğal tortular genellikle kuyularda veya göllerde, yeryüzündeki çatlaklardan sızan ve yüzeye çıkan petrol kalıntılarından oluşur. Asfalt emdirilen kaya yatakları da kullanılmaktadır.

Asfaltın temel özellikleri ile ilgili olarak, süper su geçirmez, yapışkan ve kaldırım yapımı için ideal bir malzeme olduğunu söyleyebiliriz. Zamana rağmen aynı kaldığı ve yüksek sıcaklıklara dayandığı için uzun ömürlüdür. Diğer özellikler viskozite ve esneklik olacaktır.

Profesyonel Asfalt İşleri

Profesyonel asfalt işleri ile ilgili detaylı bir hizmetlerden yarar sağlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu alanda en iyi şekilde faaliyet gösteren firmamız sayesinde mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. Profesyonel asfalt işleri ile ilgili detaylı bir şekilde hizmet almak için hemen harekete geçmelisiniz.