Ankara Asfalt YamaAnasayfa

Ankara Asfalt Yama

Ankara Asfalt Yama

Ankara Asfalt Yama

Asfalt dünya genelinde birçok alanda kullanılarak insanların yaşam standartlarını büyük ölçüde etkilemektedir. Birçok türevi ve birçok uygulama alanı ile beraber en çok kullanıldığı yer şüphesiz kara yollarıdır. Ankara asfalt yama uygulama alanlarından verilebilecek bir örnektir. Araç trafiğinin yoğun olduğu yollarda farklı metotlar ile asfalt uygulamaları görmemiz mümkündür. Asfalt sıfır üretimi ile kullanılabileceği gibi makineler yardımıyla sökülerek geri dönüşüm metoduyla yeniden kullandık.

Asfalt petrol damıtma işlemi sırasında; benzin, mazot ve diğer akaryakıtlardan artakalan siyah ve kahverengimsi yapışkan malzemeden üretilmektedir. Bu yapışkan malzeme içerisine farklı boyutlarda taşlar karıştırılarak farklı kalitede; ve farklı ihtiyaçlara cevap veren asfalt uygulamaları ortaya çıkmaktadır. Yanı sıra belli ölçülerde; su katılarak inceltilmesi metoduyla da çatıda bina zeminlerinde izolasyon malzemesi olarak da kullanılabilmektedir.

Ankara Asfalt Yama Nerelerde Kullanılır

Ülkemizde asfalt kullanılan bölgelerde araç yoğunluğuna bağlı olarak asfaltlarda göçükler meydana gelmektedir. Kullanım haricinde hava şartları da bu deformasyonların başlıca nedenleri arasında yer almaktadır. Asfaltın bölgelerde onarıcı özelliğinin kalmaması nedeniyle asfalttaki; deformasyon araçların zarar görmesine insanların trafik içerisinde tehlikeli dakikalar yaşamasına neden olabilmektedir.

Asfaltın özelliğine göre yapılan özel karışımlar; ile bu deformasyona uğramış bölgeler özel işlemler uygulanarak bölgesel bazda düzeltme işlemine tabi tutulurlar. Yolun tamamı değil de yalnızca göçük ve benzeri deformasyon bulunan; alanları malzemeler ile doldurularak kullanıma sunduk. Böylelikle asfaltlama işlemi yaptık. Türkiye’ye hizmet vermekte olan asfalt yama firmaları detaylı olarak yapılan işlemler hakkında bilgiler verebilmektedir.

Ankara Asfalt Yama Fiyatları

Asfalttan kullanıldıkları alanlara göre farklı karışımlar ile hazırlanması gerekmektedir. Asfaltlar içeriğinde hazırlanan karışımlarına göre 5 farklı asfalt çeşidine ayrılmaktadır. Aynı şekilde deforme olan asfaltlarda; bu 5 çeşit arasından en yakın olan asfalt çeşidi ile tamir edilmektedir. Yama çalışması yama yapılacak bölgenin temizlenmesi özel makineler ile yamaya hazırlanması alt zeminin tamamladık; ile zift dökülmesi sonrasında yama asfalt malzemesinin zemine dökülerek preslenmesi aşamalarından oluşmaktadır.

Tüm bu aşamalarda farklı uygulamaların tamiri olabilmeleri mümkündür. Bu nedenle asfalt uygulamalarında asfalt yama fiyatları baz alınarak kararlar verilmektedir. Bu doğrultuda asfalt karışımı uyguladık; alan ve uygulanacak olan uzaklığı gibi etmenler asfalt fiyatlarını değiştirmekte ve farklılaştırma. Bu nedenle asfalt fiyatları günümüzde sabit değildir uygulamalara göre değişiklik göstermektedir.