Ankara Asfalt TürleriAnasayfa

Ankara Asfalt Türleri

Ankara Asfalt Türleri

Ankara asfalt türleri nedir? Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli Ankara asfalt türleri vardır ve her biri kendi maliyet ve faydalarına sahiptir. Bunlar aşağıdaki gibidir.

Farklı Ankara Asfalt Çeşitleri

Geri dönüştürülmüş asfalt: Geri dönüştürülmüş veya geri kazanılan asfalt, araba yolunuzu daha çevre dostu hale getirmenin bir yoludur. Yeni asfalt kadar siyah olmamak gibi bazı dezavantajları var. Geri dönüştürülmüş ve yeni asfaltın karıştırılması makul bir uzlaşmaysa, yüklenicinizle konuşun.

Damgalı asfalt: Damgalı asfalt, araba yolunuza eğlenceli bir estetik katabilmekte. Asfalt damgalamak, tuğla, taş veya arduvazdan yapılmış gibi görünmesini sağlayabilmektedir.

Gözenekli asfalt: Gözenekli asfalt, araba yolunuzu daha çevre dostu hale getirmenin başka bir yoludur. Yağmur suyunun oluğa akması yerine, gözenekli asfalt, yüzey akışının bir kısmının zemine sızmasına izin verecektir. Bu, buzun erimesini ve motor yağını nehirlerden ve akarsulardan uzak tutmaya yardımcı olur.

Renkli asfalt: Hemen hemen her asfalta renk eklenebilmektedir. Bu genellikle kırmızı tuğla rengi vermek için damgalı asfalt ile birlikte kullanılmakta.

Asfalt Yollar Çevre Dostu mu?

Çoğu çevresel sorunun cevabı duruma göre değişir. Bununla birlikte, asfalt yolunuzu daha çevre dostu hale getirmek kolaydır. Yeni başlayanlar için asfalt %100 geri dönüştürülebilmekte. Her yıl yaklaşık 65 milyon ton asfalt geri dönüştürülmektedir. Sadece bu değil, aynı zamanda lastikler, cam, çatı kiremitleri ve yüksek fırın cürufu gibi diğer geri dönüştürülen malzemelerden yeni asfalt üretilebilmekte.

Asfalt yolunuzu çevre dostu hale getirmek için ekstra yol kat etmek istiyorsanız, gözenekli bir araba yolunu tercih edin. Gözenekli bir araba yolu, eriyen buzları taşıyan yağmur suyunun ve motor yağının bir dere veya göl yolunu bulmak yerine zemine sızmasına izin verecektir.