Ankara Asfalt FirmalarıAnasayfa

Ankara Asfalt Firmaları

Ankara Asfalt Firmaları

Ankara Asfalt Firmaları 

Asfalt petrol, gaz, sıvı ve katı halde bulunmakta olan özel hidrokarbon karışımlarına verilen ortak bir isimdir. Bu karışımların tamamına bitüm adı verilmektedir. Asfaltın ana maddesi petrolün atık maddelerinden elde edilmektedir. Ve bir takım uygulamalar ile inceltilerek yüzey kaplamalarında büyük işlevsel faydalar beklenerek uyguladık. Birçok bölgede Ankara asfalt firmaları gibi asfaltların tedarikini ve uygulamasını yapan firmalar bulunmaktadır.

Asfalt uygulamada esas asfaltın kalitesi içeriğinde bulunan çakıl ve taşların boyutları karışım miktarlarıdır. Asfaltın birçok alanda kullanılabilir olması aslen milat öncesine dayanmakta. Günümüzde de birçok yol tipinde asfalt kullanılmaktadır. Haricinde izolasyon işlemlerinin bir kısmında da yine asfaltın türevleri kullanılmaktadır. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de araç trafiğine bağlı olarak tüm coğrafyada asfalt çalışmaları yoğun olarak yapılmaktadır.

Asfalt Nerelerde Kullanılır?

Asfalt sıcak uygulama yapıldığında gayet rahat kullanım özelliğine sahip ancak soğuduğunda katılaşıp yapışması nedeniyle şekil değiştirmesi zor bir malzemedir. Ayrıca normal hava sıcaklıklarında asfalt katı halde bulunmasına rağmen kendini onarma özelliğine sahiptir. Bu nedenle sıcak olarak uygulanmakta sorduğunda da hazırlanan karışımın özelliğine göre uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Asfaltlar istisnasız dünyadaki bütün insanların kullanmak zorunda olduğu yolların yapımında yer almaktadır. Ancak asfaltın özellikleri nedeniyle yalnızca asfaltlar yollarda kullanılmamaktadır. Asfalt malzemesinin su geçirmez özelliği sayesinde çatı katlarında ya da zeminlerin dış cephelerinde izalasyon malzemesi olarak ta kullanılabilmektedir.

Asfalt Nasıl Uygulanır

Asfaltlar yapısı gereği sıcak olması durumunda akışkan bir sıvı halini almaktadır. Bu nedenle sıcak biçimde kullanılabilmektedir. Asfalttan hedeflenen alanda hedeflenen sağlamlık ve kullanım amacına göre yolun kalitesini belirlenmesi ile farklı karışımlarda hazırlanabilmektedir. Amaca uygun kullanılması açısından belirlenen ölçülerde parçalı taşlar yahut kum benzeri malzemeler ile karıştırılmaktadır.

Yapılan karışım uygulama alanına götürülerek özel makineler vasıtasıyla zemine uyguladık. Zemine uygulama yapıldıktan sonra silindir ile tüm malzemelerin birbirine yapışması için presleme işlemi uygulandık. Firmamız Ankara asfalt firmaları arasında önde gelen kaliteye ve hıza sahiptir. Her türlü alanda ücretsiz keşif yapılarak fiyat çalışması teklifi müşteriye sunmaktadır. Firmamıza internet sitemiz üzerinden ve telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.