Ankara Asfalt BoyasıAnasayfa

Ankara Asfalt Boyası

Ankara Asfalt Boyası

Ankara Asfalt Boyası

Ankara asfalt boyası ile ilgili profesyonel ve kaliteli bir şekilde hizmet almak için doğru adrestesiniz. Şimdi gelin asfalt boyası ile ilgili tüm detayları inceleyelim.

Asfalt, birçok kimyasal ve petrol bazlı ürün kullanan karmaşık bir kaplama malzemesidir. Asfaltın bileşimi, boyanın ona yapışmasını zorlaştırır. İster bir otoparkı çiziyor olun ister araba yolu basketbol sahanız için; üç noktalı bir kemer takıyor olun, asfaltta daha iyi çalışan özel boyalar vardır. Asfaltta kullanılan boya çeşitlerini bilinmesi; zaman kaybetmenizi engelleyecektir. Doğru boya asfalta yapışacak, parlak ve canlı görünen ve uzun süre dayanacaktır. Tek bir yağmurdan sonra soyulan yanlış boyayı seçmeyin.

Kömür Katranı Boyası

Kömür katranı boya akrilik boya kadar pahalı değildir, ancak çalışması daha tehlikeli ve yakıcıdır. Diğer boya türlerine göre daha sert ve dayanıklı olması için diğer polimerlerle karıştırılmakta. Yoğun trafik alanlarını ve güneşten gelen amansız UV ışınlarını kaldırılmaktadır. Kömür katranı boyası, geniş alanlar; için boya kaplaması olarak yaygın olarak kullanılan siyah bir dolgu macunudur.

Akrilik Boya

Akrilik boya, çoğu asfalt profesyoneli için vazgeçilmezdir. Çizgilerin asfalttan kalkmasını önlemek için suda çözünmekte ve polimer esasına dayanmakta. Su bazlı olduğu için asfalta, zemine ve çevredeki alanlara zarar vermez. Akrilikler birçok farklı renkte mevcuttur ve fırça, rulo veya püskürtme ekipmanı ile uygulanabilir. En popüler ve çok yönlü boya türü olan akrilikler, diğer boyalardan daha pahalıdır.

Yağ Bazlı Boya

Yağlı bazlı boya, akrilik boya gibidir, çünkü birçok farklı renkte gelir ve çeşitli aletlerle uygulanmakta. Yağ bazlı boyanın fiziksel özellikleri, su ile yapılmaması dışında akrilik ile aynıdır. Bu tür boyaların kuruması yavaştır ancak trafiğin yoğun olduğu alanlara uzun süre dayanacaktır. Yağlı boya esnek değildir, bu nedenle sonunda çatlar, parçalanır ve değiştirilmesi gerekir.

Su Bazlı Lateks Boya

Su bazlı lateks boya da birçok renkte gelir. Asfalt üzerinde kullanım için özel olarak formüle edilebilir. Asfalt formülasyonu, genellikle kömür katranlı boya olmak üzere başka bir tür boya ile kapatılmıştır. Asfaltta kullanılan en hızlı kuruyan boya türüdür ve üç saat içinde dokunma kurur.